10 התכונות שזכיין צריך כדי להצליח
10  התכונות שזכיין צריך כדי להצליח
רולדין מזמינה אותך להיות חלק מתנופה והצלחה ארצית. כחלק מהתרחבות הרשת, אנו מחפשים זכיינים רציניים המעוניינים לעשות כסף ולהיות חלק מההצלחה.

10  התכונות שזכיין צריך כדי להצליח


יחסי אנוש מצוינים, אסרטיביות ונכונות לעבודה קשה אלו רק חלק מהתכונות להן זקוק זכיין כדי לגרום לעסק שלו להצליח. אם עשיתם 'וי' בראש לפחות ליד חמש מהתכונות ברשימה, אנחנו כבר נלמד אתכם את השאר


 1.    חריצות ונכונות לעבודה קשה. העובדה שבזכיינות מדובר בעסק עם שפה מובנית, מוצרים מוכרים ומטרה ברורה, אינה משנה את העובדה שנכונות לעבודה קשה היא אולי המרכיב החשוב ביותר בדרך להצלחת הזכיינות שלכם. קחו בחשבון שעליכם להיות מודעים לכך שעבודה מאומצת, שעות ארוכות, התמודדות עם כמות רבה של משימות במקביל הם חלק יומיומי ובלתי נפרד מהעסק שלכם. אגב, אחת הדרכים להבטיח שתעמדו במשימה היא זיקה לתחום הזכיינות בו בחרתם. אם אתם חובבי אוכל גדולים שמתרגשים מהברקות קולינריות, מומלץ לבחור בזכיינות מתחום רשתות המזון האיכותיות.


2.    היכולת לעבוד בתוך מערכת. כאשר אתם זכיינים בתוך רשת גדולה, אתם אדונים לעצמכם מצד אחד – אך אתם אף פעם לא לבד מצד שני. חשוב לזכור לכל אורך הדרך כי ישנה חברה ותיקה ומנוסה העומדת מאחוריכם בכל עת ובכל משבר מומלץ ורצוי להתייעץ, להציף בעיות ולשאול שאלות. ההבנה שעל מנת שהעסק יעבוד יש לפעול בשיתוף פעולה ובהדדיות מול הרשת, היא מפתח חשוב להצלחה.


3.    תודעת שירות. בתוך כל הלמידה של העסק, המתח, הבלת"מים, השעות הארוכות והרצון להצליח – תודעת שירות והקפדה על יחסי אנוש טובים, שיתורגמו ליחס נאות לעובדים שלכם וללקוחות, הם המפתח לעסק מצליח. התנהגות סובלנית ואדיבה מביאה לנאמנות מצד העובדים, רצון אמיתי שהמקום יצליח וליצירת אמון הדדי. יחס טוב, אדיב ואמפטי ללקוחות, יוביל ללקוחות חוזרים, פרגון לחוויה הנעימה שעברו במקום וכתוצאה מכך – פרסום חינם וזיכרון חיובי.


4.    יסודיות. מי שבוחר במסלול הזכיינות בעסק קיים, צריך להיות נכון לקחת סיכון כלכלי אך בניגוד לצלילה למים העמוקים של עסק חדש המוקם מאפס, כאן מדובר בסיכון שעם שיעורי בית יסודיים עשוי להפוך לסיכון מינימלי. כאשר מחליטים להפוך לזכיינים של רשת מוכרת ומצליחה, מומלץ לבדוק ולחקור את מצבה ויחסיה עם זכיינים אחרים, מהם המוצרים שהיא מוכרת והאם – אם ניקח לדוגמה את התחום הקולינרי, אתם מתחברים ואוהבים את הפרודוקטים שלה. אחד הדברים הכי חשובים להצלחה, הוא החיבור לעולם התוכן אותו אתם מוכרים והבנת המערכת שמצמצמת סיכונים בצורה משמעותית. מינימום הפתעות=מקסימום הצלחה.


5.    סובלנות ואורך רוח. הנכונות לבטוח במערכת הקיימת וההבנה שלעסק לוקח זמן להתגבש ולהתחיל להניב תוצאות, הכרחיות לטובת הצלחת ההשקעה שלכם.  גם בפתרון בעיות שיצוצו במהלך הדרך (וכן, הן יצוצו) תסייע לכם סובלנותכם הרבה, אותה תצטרכו להקרין על הסובבים כדי ליצור אווירה נעימה בכל עת. מניסיוננו, בחירה כזאת תביא להשגת פיתרון במהרה ותשאיר טעם טוב בקרב אלה שיבואו אתכם במגע.


6.    חדורי מטרה. אם יש לכם מושג מאוד ברור בראש למה אתם רוצים להשיג ואיך, אם כבר התחלתם לפרט את התכנית שלכם לחמש השנים הקרובות במסמך מחשב – כנראה שאתם עשויים מהחומר הנכון. גם אם אין לכם עדיין תכנית מפורטת כזאת, שאלו את עצמכם האם אתם מסוג האנשים המסוגלים לעבוד עם בנק מטרות? אם עניתם בחיוב –כבר העדתם על המטרה הבאה שלכם.


7.    מכירתיות. כמו הרבה כישרונות טבעיים אחרים, אם אתם אנשי מכירות, סביר להניח שאתם כבר מודעים לכך. אנשי מכירות טובים צריכים לאהוב אנשים, להיות ורבאליים, בעלי סבלנות גדולה, עם תשוקה למטרה ומעל הכל – חיבור למוצר. איש מכירות טוב הוא גם חרוץ מאוד, כזה שמבין שכפי שעליו להכיר את העסק שלו על בוריו, כך עליו להתייחס לעסק מתחרה ולהכירו ככל הניתן. 


8.   ראש גדול. היכולת לראות כמה צעדים קדימה חשובה אף היא (אם לדוגמה אתם שחקני שח טובים – כנראה שאתם כאלה). אם אתם אנשי מכירות טובים, יש בכם גם את ההבנה שהשעות האינטנסיביות ישתלמו לכם בהמשך, כמו גם היכולת להניע אנשים לפעולה ולגרום לדברים לקרות.


9.   יכולת להובלת צוות. שאלו את עצמכם את השאלות הבאות: האם במקומות עבודה אחרים נהגתם להוביל מהלכים? האם אנשים נוטים ללכת אחריכם באופן טבעי? האם כאשר נדרשתם לקחת החלטות שלהן השפעה גדולה על עתידכם ועתיד הסובבים אתכם? אם הנהנתם לעצמכם, כנראה שאתם מנהיגים מלידה.


10.   יושרה. אחת התכונות החשובות בהתנהלות כזכיין בתוך רשת היא יושרה והגינות. ערכים אלה באים לידי ביטוי לא רק בהתנהלות מול הרשת עצמה, אלא גם מול העובדים, הספקים וכמובן הלקוחות.  לסיכום, שילוב של רוב התכונות האלו, יחד עם תשוקה גדולה ורצון להצליח, עשויים לנבא לכם עתיד של זכיינות משתלמת הן ברמה הכלכלית והן ברמה של מימוש עצמי.


בהצלחה!